Elfogták a "fajvédő" konferencia szervezőjét

Nem tudta felmutatni magyarországi tartózkodásra jogosító okmányait

Belföld
  • 2014.10.04. - 18:16

A rendőrség pénteken elfogta a Budapestre szervezett és betiltott "fajvédő" konferencia egyik szervezőjét, egy amerikai állampolgárt - közölte a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal (BÁH) szombaton az MTI-vel.

lead Richard Bertrand Spencer
Egy héttel ezelőtt Orbán Viktor arra utasította Pintér Sándor belügyminisztert, hogy minden rendelkezésére álló törvényes eszközzel akadályozza meg az amerikai székhelyű, szélsőséges, fajvédő National Policy Institute október 3. és 5. közötti, Budapestre tervezett konferenciáját. A hét elején ezért Pintér arra kérte a konferencia szervezőit, hogy álljanak el a szervezéstől, valamint arra utasította az országos rendőrfőkapitányt, hogy a törvénysértő rendezvényt minden rendelkezésére álló törvényes eszközzel akadályozza meg.  A belügyminiszter azt is kérte a rendőrfőkapitánytól, hogy kezdeményezze a konferencia „közismerten rasszista nézeteket terjesztő” előadóival szemben a beutazási és tartózkodási tilalom elrendelését.


Forrás: MTI

Reklám