Bácskai: A foglalkoztatási program része az "ezerarcú Ferencváros" életének

Hajléktalanokat foglalkoztat a ferencvárosi mintaprojekt

Belföld
  • 2014.10.02. - 13:35

Kétszáz hajléktalan embernek ad munkát a ferencvárosi mintaprojekt: a márciusig tartó foglalkoztatási programot a Belügyminisztérium 300 millió forinttal támogatja. Az Utcáról a munka világába elnevezésű projekt második ütemének keretében csütörtökön hulladékaprító gépeket és egy brikett-tárolót adtak át a Gubacsi úti telephelyen.

Bácskai János fideszes polgármester a helyszínen tartott sajtótájékoztatóján arról beszélt, a hajléktalanokat segítő program része az "ezerarcú Ferencváros" életének. Kiemelte: ehhez a foglalkoztatási programhoz nem elég a szakértelem, empátia is kell, hogy a fedél nélküli embereket be tudják hívni az utcáról, vagy az erdőkből ahol élnek.
Bácskai emlékeztetett, hogy a Ferencváros az országban vezető helyet foglal el a közfoglalkoztatásban, a közmunkások alkalmazásában. Segíts magadon, a kormány is megsegít - fogalmazott utalva arra, hogy a hajléktalanoknak munkát adó és részben saját forrású programjuk jelentős kormányzati támogatással működik.
Pogácsás Tibor, a Belügyminisztérium önkormányzati államtitkára a kerületi programot értékelve arról beszélt, Ferencváros olyan nehéz feladatokat is megold, amit egyébként könnyű lenne a szőnyeg alá söpörni, vagy éppen politikai célokra felhasználni. Meglátása szerint a IX. kerület ebben a foglalkoztatási programban tényleg felkarolja a társadalom peremére csúszott embereket, és megpróbálja őket bekapcsolni a közösség életébe is azzal, hogy a hasznos munka lehetőségével életcélt ad a számukra. 
Sebők Endre, Ferencváros szociális foglalkoztatója, a FESZOFE Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója elmondta: két éve foglalkoztatnak hajléktalanokat, s míg 2012 elején még csak öt fedél nélküli embernek adtak munkát, azóta a foglalkoztatottak száma elérte a 749 főt.

Reklám