A Városliget beépítése ellen tiltakoztak az Együtt-PM, a DK, az MSZP és az Összefogás Zuglóért Egyesület szervezésében mintegy négyszázan pénteken Budapesten.
Tóth Csaba (MSZP) Zugló országgyűlési képviselője a demonstráción azt hangsúlyozta, hogy Európa első tervezett közparkját a budapestiek közadakozásából építették. "Nekünk az a dolgunk, hogy megőrizzük ezt az unokáink számára" - tette hozzá.
Azt mondta: országgyűlési képviselőként Papcsák Ferenc, Zugló fideszes polgármestere terjesztette be azt a törvényjavaslatot, amelynek alapján egy állami cég "azt és akkorát" épít a Városligetbe, amit akar.
"Már csak egy dolgot tehetünk a Városliget védelmében: a saját testünkkel megvédjük a fákat" - hangoztatta Karácsony Gergely, a baloldali összefogás zuglói polgármesterjelöltje, aki arra szólított fel mindenkit: regisztrálja magát a szervezőknél annak érdekében, hogy "ha megjelennek a láncfűrészek", megvédhessék a fákat.
Kunhalmi Ágnes, az MSZP budapesti elnöke azt kérdezte a demonstrálóktól: vajon el tudták volna képzelni 3-4 évvel ezelőtt, hogy a miniszterelnök kertje végében stadion épüljön, vagy hogy be akarják építeni "Budapest egyik tüdejét". Úgy vélekedett, hogy bármelyik dél-pesti kerület szívesen látna egy olyan kulturális negyedet, mint amilyet a kormány elképzel.
A demonstráción megjelent még Horváth Csaba, az MSZP fővárosi frakcióvezetője, a párt II. kerületi polgármesterjelöltje, Szabó Tímea, az Együtt-PM társelnöke.



