Az 1956-os forradalom és szabadságharc alatt megalakuló Dunántúli Nemzeti Tanács elnökét, Szigethy Attilát 1957. május 3-án fogták le Kistölgyfamajorban, ahol 1955 elejétől az állami gazdaság igazgatója volt. Itt élt és dolgozott, a Hanság-főcsatornától, a magyar–osztrák határtól néhány kilométerre; ott, ahol a Dél-Hanságon keresztül 1956 novemberétől 1957 márciusáig mintegy százezernyi menekülő honfitársunk lépte át a határt. Az ’56-os magyar exodus jelképévé emelkedő andaui hídfőnél (Mosontarcsa), az osztrák Rotes Kreuz állította emlékoszlop hetvenezer menekült honfitársunk emlékét őrzi.




