Pedig igen! Történt ugyanis, hogy 1070 évvel ezelőtt az Augsburg mellett a kalandozó magyarok katasztrofális vereséget szenvedtek I. Ottó német király seregeitől, ezzel véget értek a nyugati portyázások.
1664-ben a Habsburg-udvar Vasváron megalázó feltételekkel békét kötött a törökökkel. Ennek értelmében a törökök kezén maradt Várad, Érsekújvár, a Bánság és négy felső magyarországi megye.





