Szász-Kovács Emese és Szilágyi Áron érmei

Vívás

Sport
  • 2017.06.16. - 00:55

A kardvívó Szilágyi Áron ezüstérmet, a párbajtőröző Szász-Kovács Emese bronzérmet szerzett a vívó Európa-bajnokságon, Tbilisziben.

Az olimpiai bajnoknő a szerb Ana Selt 15-9-re, a lengyel Magdalena Piekarskát 15-8-ra, az olasz Giulia Rizzit 13-12-re, az ukrán Olena Krivickát 15-12-re verte meg. Az elődöntőben 15-13-ra kikapott az orosz Violetta Kolobovától. A többiek közül Mihály Kata a hatvannégy, Budai Dorina harminckettő, Kun Anna a tizenhat között búcsúzott. Kardban Szilágyi Áron a brit William Deary ellen hat, Bolade Apithy ellen tizenegy, Benedikt Wagner ellen nyolc tust kapott. Az olasz Luca Curatolit 15-10-re győzte le a főtáblán. A döntőben Max Hartunggal vívott, aki korábban két magyart is búcsúztatott. A német a döntőben is ellenállhatatlan volt, és 15-7-es győzelmével ő szerezte meg az aranyérmet. A többiek közül Szatmári András a tizenhatban, Gémesi Csanád és Decsi Tamás a nyolcban búcsúzott.

Reklám