Bejutott az elődöntőbe a világelső Simona Halep és a volt világranglista-vezető, Marija Sarapova is a sencseni női tenisztornán.
A fehérorosz Arina Szabalenkát búcsúztató román Halep bebiztosította éllovas pozícióját a jövő heti WTA-rangsorban, ezzel az is eldőlt, hogy ő lesz az első kiemelt a január 15-én kezdődő Australian Openen. Az ötszörös Grand Slam-bajnok orosz Sarapova 24 nyerő ütést mutatott be a kazah Zarina Dijasz ellen. Nem sikerült a bravúr Babos Tímeának, aki majdnem kétórás küzdelemben 7:5, 7:5-re kikapott a nemzetközi rangsorban 43. román Irina-Camelia Begutól. Mindkét játszmában 5:5-ig eljutott a két teniszező, s mindkétszer Begu volt pontosabb a végén.Ahogy az várható volt, sérülése miatt visszalépett az Australian Opentől a korábbi világelső Andy Murray. A skót játékos ezt azzal indokolta: a US Open óta végzett konzervatív kezelés után még nem érte el azt a szintet, amelyet szeretett volna, s lehet, hogy meg kell műteni a csípőjét. A japán Nisikori Kej is jelezte, hogy elhúzódó csuklósérülése miatt nem lép pályára Melbourne-ben.



