Már nem az előző két évben első Manchester United, hanem a Real Madrid vezeti a bevételi listát – derül ki a Deloitte könyvvizsgáló cég által készített jelentésből.
A spanyol együttes – amely tavaly nyáron sorozatban harmadik Bajnokok Ligája-trófeáját gyűjtötte be – 750,9 millió eurós bevételt ért el, ami több mint 75 millióval jobb az előző évhez képest, miközben a 666 milliót produkáló Manchester Unitedé 10 millió euróval csökkent. Az angol csapat a harmadik helyre csúszott vissza, mert a 42 millió eurós növekedést produkáló Barcelona (690,4 millió euró) is megelőzte. A Real Madrid legutóbb a 2014/15-ös szezont követően állt a lista első helyén. Az első tíz között hat angol, két spanyol, valamint egy-egy német és francia klub található. Olasz egyesület viszont ezúttal nem fért be a legjobb tíz közé, miután a tavaly 10. Juventus egy helyet visszacsúszott. A legjobb húsz közül kikerült a Leicester City, a Southampton és a Napoli, helyüket az AS Roma, az AC Milan és a Newcastle United foglalta el.



