Zöld jelzés Vékássynak

Sportpolitika. Új főtitkára van a MOB-nak

Sport
  • 2017.06.21. - 01:02

A Magyar Olimpiai Bizottság elnöksége egyhangúlag támogatta a kinevezését, így augusztus 10-től Vékássy Bálint lesz a szervezet főtitkára. A posztra Kulcsár Krisztián MOB-elnök javasolta Vékássyt, akit kedden hallgattak meg.

Vékássy Bálint 20170620
Vékássy Bálint sokoldalú sportvezető (Fotó: MOB - Szalmás Péter)

Bartha Csaba május elején távozott a posztról, azóta megbízott főtitkárként Fábián László látta el a feladatokat, s ő továbbra is igazgató marad. A 43 éves Vékássy 1982 és 1996 között kajakozott, korosztályos, majd felnőttválogatott volt, kétszeres ifjúsági világbajnok. A Testnevelési Egyetemen kajak-kenu szakedzőként, majd az Ybl Miklós Műszaki Főiskolán építészként diplomázott. Versenyszervezőként a 2005-ös szegedi ifjúsági kajak-kenu vb szervezőbizottsági titkára, a 2006-os felnőtt vb versenyigazgatója, a 2011-es vb idején a Magyar Kajak-Kenu Szövetség szervezési és vagyongazdálkodási igazgatója, a 2017-es szegedi síkvízi világkupa versenyigazgatója volt. A 2013-as budapesti vívó-világbajnokság szervezőbizottságának elnöke volt, s dolgozott a 2014-es női kézilabda Európa-bajnokság és a 2016-os strandkézilabda-világbajnokság alkalmával is. Több mint egy évtizede a Nemzetközi Kajak-Kenu Szövetségnek versenybírója, fotós; részt vett három olim­pián, egy paralimpián, kilenc szakág közel negyven világbajnokságán és száz világkupán.

Reklám