A budapesti székhelyű Ker-Gasztro Kft. lett az új tulajdonosa az ETO FC Győr labdarúgócsapatnak – jelentette be tegnap Borkai Zsolt, Győr polgármestere a városházán.
Borkai szerint a másodosztályban szereplő klub korábbi válsága után ismét csődközeli helyzetbe került a felelőtlen gazdálkodás miatt. Az önkormányzat tavaly százötvenmillió forinttal támogatta az utánpótlás-nevelést, az idén már hetvenötmillióval, s további hetvenötmillió forintot tartalékba helyezett a költségvetésben, ennek kifizetését attól tette függővé, ha látja a csapat további sikeres szereplésének esélyét. Az új tulajdonosban bíznak, így át is utalják a klubnak az összeget. Úgy tudni, Mányi József, a Ker-Gasztro Kft. ügyvezetője kilencvenhat százalékos tulajdonrészt szerzett a klubot eddig is működtető kft.-ben, s a korábbi tulajdonos, az ETO Futball és Futsal Kft. ügyvezetője, Drucskó Zoltán lemondott posztjáról. Azt is bejelentették, hogy a jövőben különválik a nagypályás labdarúgás és a futsal. Egyelőre az anyagi stabilitás megteremtését, a felelős gazdálkodást tartják elsődleges szempontnak, de hosszú távon nem mondanak le arról, hogy NB I.-es legyen az ETO.