Befejeződött a tavalyi vizes vb-re épített Duna Aréna visszabontása. A korszerű létesítményben a júniusi vízilabda-világliga döntője után Európa legjobb ifjúsági ökölvívói, jövőre pedig a világ legjobb asztaliteniszezői küzdenek.
Rendhagyó módon az uszodaközpontban rendezik augusztus 21-től az ifjúsági ökölvívó-világbajnokságot, amelyen a lefedett medence fölött felállított két ringben 400-450 fiatal bunyós küzd majd az érmekért. Sőt, jövőre az asztalitenisz-világbajnokságot is a Duna Arénában rendezik. Hogy miért nem például a Papp László Sportarénában? Balogh Sándor közölte: „a rendezők számára az uszoda bérleti díja olcsóbb, s az így megspórolt milliókat a szervezők a színvonalasabb szolgáltatásokra tudják fordítani”. A szerdai sajtótájékoztatón újságírói kérdésre válaszolva Balogh Sándor elmondta, hogy Hosszú Katinka klubjának, az Iron Aquaticsnek a létesítmény használatára kötött szerződése május 31-én lejárt, így az olimpiai bajnok klubja távozhat az uszodából. Később az igazgató úgy módosította válaszát, hogy közben arról tájékoztatták, hogy az Iron Aquatics vezetői szóban jelezték, új szerződést akarnak kötni. Ez valószínűleg azt jelenti, hogy az eddigi „használat” helyett hajlandóak a többi klubhoz hasonlóan bérleti díjat fizetni. Az Iron Aquatics sajtófőnöke, Kiss Kinga elmondta, hogy félreértésről lehet szó, mert a klubjuk száz úszója továbbra is a Duna Arénában akar készülni.



