Szalai Ádám magyar csúcsot döntött a Bundesligában

A magyar játékkos megszerezte páyafutása 40. gólját a német bajnokságban

Sport
  • 2017.05.14. - 12:21

A magyar válogatott Szalai Ádám megszerezte pályafutása negyvenedik gólját a Bundesligában szombat délután, és ezzel a német bajnokság történetének legeredményesebb magyar futballistája lett, derül ki az MLSZ összesítéséből.

A magyar rekordot eddig Huszti Szabolcs tartotta, aki összesen harminckilenc gólig jutott, amíg bundesligás volt.  Szalai a Mainz, a Schalke és a Hoffenheim csapataiban termelte ki a negyvenet, amióta 2009-ben a német bajnokságba igazolt. 

A legjobb idényét a Mainzban játszotta: a 2012/13-as kiírásban huszonkilenc bajnokin összesen tizenhárom gólt szerzett, ezután igazolta le a Schalke. A mostani lesz a második legjobb szezonja a Bundesligában, mert összesen huszonegy meccsen lépett pályára, és nyolcig jutott, vagyis nyolcvanöt percenként talál be az ellenfeleknek.

A szombati mérkőzésen már a hetedik percben megszerezte a Hoffenheimnek a vezető gólt, majd nem sokkal később egy gólpasszt is kiosztott. Végül 5-3-ra verték a Werder Brement idegenben.

Forrás: Index

Reklám