Stollár Fanny megnyerte első mérkőzését a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokság selejtezőjében.
A világranglistán 124., 20 éves magyar játékos három szettben verte kínai ellenfelét. Az ázsiai játékos megnyerte az első szettet, és a másodikban is 4:2-re vezetett már, amikor Stollár belelendült és zsinórban négy gémet nyert, majd a harmadik játszmát is behúzta magabiztos játékkal.
"Nem volt könnyű mérkőzés, az első meccs mindig nehéz, pláne úgy, hogy másfél hónapja játszottam utoljára. Nagyon ideges voltam, és ez rá is nyomta a bélyegét a játékomra az elején, de az a lényeg, hogy sikerült győzni" - mondta el az összecsapás után a Fed Kupa-válogatott Stollár Fanny, akinek a következő ellenfele a világranglista 174. helyén álló montenegrói Danka Kovinic lesz.
A főtáblára jutáshoz - amelyen ott található Babos Tímea, illetve Fucsovics Márton - még két mérkőzést kell nyerni.
Australian Open, női egyes, selejtező, 1. mérkőzés
Stollár Fanny (magyar, 15.) - Csang Ju-hszüan (kínai) 4:6, 6:4, 6:4



