Söpörtek Stephen Curryék

Kosárlabda. A Cleveland után a Golden State is bejutott a főcsoport döntőjébe

Sport
  • 2017.05.10. - 03:40

A tavalyi nagydöntős Golden State Warriors végig vezetve, nagyon magabiztosan 121–95-re győzött a Utah Jazz otthonában az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) Nyugati főcsoport-elődöntőjének negyedik mérkőzésén, így veretlenül, 4–0-s, úgynevezett söpréssel nyerte a párharcot.

Golden State Warriors 20170510
(Fotó: Reuters - USA Today - Chris Nicoll)

Az oaklandieknél az előző két szezon legjobbjának választott Stephen Curry (képünkön szemben) 30, Klay Thompson pedig 21 pontig jutott. Az egyoldalú párharcról sokat elárul, hogy a négy közül három meccsen egyszer sem vezetett a Utah. Egy nappal korábban a címvédő Cleveland Cavaliers is második 4-0-s párharcával jutott a keleti döntőbe, s az NBA történetében először áll két csapat is hibátlan mérleggel a playoff első két körét követően, s ismét bejuthatnak a nagydöntőbe.

Reklám