Semmi sem dőlt el, minden egyenlő

Kézilabda. Bár egészen a hajráig szinte csak a Ferencváros vezetett, az utolsó percekre feltámadó ETO nyerte a rangadót

Sport
  • 2018.05.03. - 00:35

Telt ház és pokoli hangulat a győri sportcsarnokban. Noha az első félidő a Ferencvárosé volt, a Győri Audi ETO FC két góllal, 26–24-re megnyerte a tavasz rangadóját a női kézilabda NB I.-ben.

fradi-gyor
A győri Amorim (balról) és Groot között Danick Snelder, az FTC játékosa gólt lő (Fotó: MTI/Krizsán Csaba)

A Fradi a 26. percben 13–10-re, a félidőben 15–12-re, majd a második játékrész elején 17–13-ra is vezetett. A győriek, elsősorban Oftedal és Groot jó játékával négygólos hátrányból, 14–18-ról álltak talpra, de az utolsó hét perc elején egy góllal még mindig a vendégek vezettek. Attól kezdve azonban csak a Győr (illetve Puhalak, Oftedal és a végén Bódi) lőtt gólt, így alakult ki a végeredmény. Ezzel pontegyenlőség van a két legjobb magyar csapat között, s bár az egymás elleni eredmény rangsorol, az is egyenlő. Így a papírforma szerint a teljes szezonban, 26 fordulóban elért gólkülönbség dönt majd közöttük. A Győrnek még három, míg a Ferencvárosnak négy bajnoki mérkőzése van hátra. Jelenleg a Győr 235-ös, az FTC pedig 220-as gólkülönbséggel rendelkezik.

Reklám