Marija Sarapova nem igényel szabadkártyát a wimbledoni teniszbajnokság főtáblájára.
A visszatérésem óta eltelt három versennyel javult a világranglistás helyezésem, ezért selejtezőt játszhatok Wimbledonban. Nem igénylek szabadkártyát a főtáblára" - jelentette be pénteken a 30 éves orosz játékos, aki 2004-ben diadalmaskodott a füves pályás Grand Slam-tornán.
A volt világelső Sarapova a múlt hónapban tért vissza, miután letöltötte 15 hónapos eltiltását, amit doppingvétség - meldonium használata - miatt kapott. Visszatérését követően eddig három tornán vett részt - Stuttgartban, Madridban, illetve a még zajló római viadalon -, mindegyiken szabadkártyásként játszott. Utóbbin legalább az elődöntőbe kellett volna jutnia ahhoz, hogy alanyi jogon főtáblás lehessen Wimbledonban, ám sérülés miatt feladta második fordulós mérkőzését.
A május 28-án kezdődő Roland Garrosra nem kapott szabadkártyát a világranglistán jelenleg 211. orosz játékos.



