Pétervári-Molnár Bendegúz normálsúlyú egypárevezősben, míg a Simon Béla, Juhász Adrián duó kormányos nélküli kettesben szerzett riói olimpiai kvótát. Pétervári-Molnár harmadik, míg a Simon-Juhász páros a második helyen végzett a luzerni, úgynevezett végső olimpiai kvalifikációs regattán.

Párosban is sikerült
A nemzetközi szövetség honlapjának közvetítése szerint a két hete Európa-bajnoki címet szerzett magyar egység ismét a remek hajrájának köszönheti a sikert, miután 500 és 1000 méternél még csak az ötödik helyen haladt. Ötszáz méterrel a befutó előtt már a negyedikek voltak Simonék, de a vezető cseh egységet leszámítva nagyon együtt volt a mezőny.
Végül aztán a magyarok ismét bemutatták remek finisüket, amelyet az elmúlt hetekben már többször megcsodálhattak a nézők, s megkaparintották a kvótát. Az első hely a cseheké lett, akik rajt-cél győzelmet arattak. Csak a finálé első két hajója szerzett indulási jogot.
A 27 éves Simon és a 26 éves Juhász a 2012-es londoni ötkarikás játékokra is kijutott együtt, de Juhász a rajt előtt néhány hónappal fennakadt a doppingvizsgálaton, így Simon végül Széll Domonkossal indult a brit fővárosban, s lett 13.
Simon és Juhász is a szolnoki Tisza Evezős Egylet versenyzője.



