Orbán Viktor miniszterelnök kedd reggel az Országházban fogadta Marisol Casadót, a Nemzetközi Triatlon Szövetség (ITU) elnökét, a megbeszélésen részt vett Schmitt Pál, a Magyar Olimpiai Bizottság tiszteletbeli elnöke, Bátorfi Béla, a Magyar Triatlon Szövetség elnöke és Fürjes Balázs kormánybiztos is.
A felek megállapították, hogy az egyik legfiatalabb olimpiai sportágnak számító triatlonban egyre erősebb a magyar jelenlét, míg Londonban csak egy, az idei riói olimpián már négy magyar versenyző indul majd ilyen versenyen - tájékoztatott Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke. A nemzetközi szövetség elnöke arról beszélt, hogy 12 éve járt utoljára Magyarországon, és mind a triatlon versenyeknek otthont adó Tiszaújvárosban, mind Budapesten, illetve egész Magyarországon nagyon komoly fejlődést tapasztalt.



