A labdarúgócsapat NB I-ben tartását nevezte legfontosabb feladatának Horváth Ferenc, a Balmaz Kamilla Gyógyfürdő új vezetőedzője, akit szerdán sajtótájékoztatón mutatott be a klub elnöke Balmazújvárosban.
Tiba István emlékezetett rá, hogy kellemetlen helyzet alakult ki a klubnál, amikor az előző edzői stáb - miután a Balmazújváros feljutott az NB I-be - jelezte, az NB II-ben kiesett MTK Budapestnél folytatja a szakmai munkát.
"Olyan új trénert kerestünk, akiben a csapat és a vezetőség is megbízik, aki alkalmas a feladatra, és arra, hogy a csapat ne essen ki az NB I-ből" - tette hozzá a sportvezető.
Tiba István elmondta: az elsőszámú jelöltje Horváth Ferenc volt, akivel kettő plusz egy évre szóló szerződést kötött. A vezetőedzővel Balmazújvárosba érkezik Szamosi Tamás másod- és Borsos Vilmos kapusedző. A rehabilitációs szakembert hétfőn nevezik meg, ő valószínűleg külföldi lesz. A klubelnök megköszönte Horváth Ferencnek, hogy vállalja a munkát olyan klubnál, amelyet kiesőként könyvelnek el, s amelynek a legkisebbek az anyagi lehetőségei a hazai mezőnyben.
A korábbi válogatott labdarúgó több élvonalbeli együttesnél volt már vezetőedző és saját bevallása szerint váratlanul érte a Balmazújváros felkérése, mivel a csapat jó évet zárt jó edzővel, ezért nem gondolta, hogy üresedés lesz a klubnál. "Váratlanul ért a felkérés, hiszen Feczkó Tamást jó edzőnek tartom, és nem gondoltam, hogy edzőkérdés lehet Balmazújvárosban. Azt mondhatnám, hogy először lehetetlen küldetésként tekintettem a feladatra, – bár nincs olyan arcom, mint a Tom Cruise-nak – de szeretem a kihívásokat. Próbálok mindent megtenni az első osztályban maradás érdekében. Nagyon őszintének tűnik a vezetőség, a csapat, a környezet, egyszóval minden adott, hogy sikeresek lehessünk együtt!" - idézi a szakvezető szavait az egyesület honlapja.
A leendő keretről Tiba István kiemelte: tudják, hogy erősíteni kell. A sportvezető elsősorban magyar fiatalokat szeretne a csapatban látni, illetve esetleg olyan külföldieket, akik megfizethetőek és valóban erősítést jelentenek.
Horváth Ferenc megjegyezte: elsősorban az idő jelent gondot, mert sok játékos már vagy szerződést kötött, vagy előrehaladott tárgyalásokban van, de mindent megtesznek azért, hogy ütőképes csapat legyen a Balmaz Kamilla Gyógyfürdő az élvonalban is.
A 44 éves szakember játékos karrierje során nyolc országban futballozott. A 32-szeres válogatott Horváth Ferenc edzőként a Balmazújváros előtt hét csapat szakmai munkáját irányította már, köztük ötöt - Kecskemét, Paks, Győr, Videoton, Diósgyőr - az élvonalban. Legutóbbi, miskolci állomáshelyén 21 bajnokin 33,3 százalékos mutatót produkált, a DVTK március 2-án menesztette.



