Elérkezett a döntő ütközetek ideje: ma délután a Veszprém a Paris Saint-Germain csapatával (15.14 óra, tv: Sport1), a Vardar Szkopje pedig a Barcelonával (18 óra) csatázik a férfi Bajnokok Ligája elődöntőjében a kölni Lanxess Arénában.
A sok nagy csatát, s két elveszített BL-döntőt (2015, 2016) átélt Nagy László, a Veszprém csapatkapitánya szerint: „Az elmúlt két évben esélyesként utaztunk a négyes döntőre. Most nem mi vagyunk az esélyesek, azonban nem is vagyunk esélytelenek. Mert négy hasonló képességű és elszánt csapat küzd, ugyanazzal a céllal. Az viszont igaz, hogy mind a négy csapatnak más az erőssége. Például a mi elődöntőbeli ellenfelünknek, a PSG-nek a támadópotenciálja kiemelkedő, míg a mi erősségünk a védekezésünk. Meglehet, hogy ősszel kikaptunk itthon a francia sztárcsapattól, de nem szeretnénk nulla-háromra végezni a PSG ellen ebben az idényben. Kulcsjátékosaink harcedzett veteránok, akik ismerik az ilyen sordöntő meccsek atmoszféráját, és nyomás alatt is jól teljesítenek. Elszántak vagyunk, hogy végre felemelhessük azt a trófeát, amit ez a klub olyannyira megérdemel.”
Lékai Máté úgy vélte, a másik ágról a Vardar jut majd a fináléba.



