Lionel Messi képe mosolyog a barcelonai Sport címlapján. A katalánok boldogok, úgy gondolják, megvan a nyár legfontosabb erősítése. Miközben első számú játékosuk éppen Melbourne-ben, a brazilok ellen tusakodott, ügynöke megállapodott a hosszabbításról.

A Barcelona sikerrel járt, meghosszabbította további három plusz egy évre Lionel Messi szerződését, amely így 2021-ig szól. Akkor Lionel Messi 34 éves lesz. Nem ok nélkül írta a Sport: Messi mindörökre. A főhős maga is megerősítette: „Szeretném a pályafutásomat a Barcában befejezni.” A jogászok beillesztettek a számsorba egy új árat az úgynevezett kivásárlási klauzulára: 400 millió euró. Az argentin csatárzseninek eddig sem kellett nagyon izgulnia a pénz miatt, de mostanság üzletember is lett: harmincmillió eurót fektet be egy új szállodába Sitgesben.
Nyilván a Barca azért nem akar itt megállni az átigazolási fronton. Ander Herrera megszerzésére kevés a remény, s talán ezért is került előtérbe az olasz Marco Verratti megvétele. A napokban kolumnák szólnak róla a katalán sportlapokban, s az egyik főcíme szerint a középpályás akar Barcelonába igazolni. Néha érdemes apró jelekből is következtetni: miután egy olasz újságnak azt elemezte, hogy a Juventus mennyivel látványosabban futballozik, mint a Paris Saint-Germain, okkal gondolhatunk arra, hogy Párizsból távozni készül.
Ernesto Valverde július 12-én kezdi majd meg a munkát a Barcelona keretével. Szeretné kihasználni, hogy mivel nincs világ- vagy Európa-bajnokság ezen a nyáron, szinte minden játékosa már akkor hadra fogható lesz. Csupán hárman kapcsolódnak be később: Ter Steen kapus és André Gomes jövő vasárnaptól a Konföderációs Kupán játszik Oroszországban, valamint Denis Suárez, aki az U21-es Eb-n vesz majd részt. Addigra a tervek szerint visszatérnek a dél-amerikaiak is, köztük Messi, aki egyébként a brazilok elleni meccs után extra szabadságot kapott Jorge Sampaoli kapitánytól, aki felmentette az Albiceleste szingapúri túrája alól.
A spanyol lapok kicsit értetlenkedtek egy néhány nappal korábbi információ miatt, amely szerint a L’Équipe-nél nem került be Lionel Messi az Év csapatába. Azt ellenben citálják, hogy ismét az argentin nyerte meg az európai aranycipőt, méghozzá nagy fölénnyel. Hetvennégy pontot gyűjtött, mögötte Dost, a lisszaboni Sporting hollandja lett a második (68 pont), a Dortmundtól távozó Aubameyang (62) pedig a harmadik. Cristiano Ronaldo ezen a listán „csak” tizedik, a felsoroltak és közte van még Lewandowski, Dzeko, Kane, Luis Suárez, Mertens és Cavani. Ám a Marca, amely mégiscsak madridi lap, csavar egyet a történeten, s miközben címben hozza, ami tényleg nagyon valószínű, hogy Ronaldo kapja majd ismét az aranylabdát, meg is magyarázza a tippet: rengeteg döntő gólt szerzett. Nehéz lenne vitatkozni ezzel.
Jól sikerült Jorge Sampaoli bemutatkozása
Lionel Messi vezérletével 1–0-ra legyőzte tegnap Brazília együttesét Melbourne-ben az argentin labdarúgó-válogatott. Ez a felkészülési mérkőzés volt az első összecsapása a kispadon Jorge Sampaolinak, az argentinok új szövetségi kapitányának. A 95 ezer néző előtt rendezett találkozón az egyetlen gólt Gabriel Mercado szerezte, s ezzel megszakította a brazilokat egy éve irányító Tite veretlenségi szériáját. Az ötszörös világbajnok brazil csapatban nem szerepelt Neymar, a Barcelona sztárja, klubtársa, az argentin Messi ugyanakkor végigjátszotta a mérkőzést. Sampaoli bemutatkozása jól sikerült, elődjét, Edgardo Bauzát áprilisban menesztették, mivel a dél-amerikai világbajnoki selejtezősorozatban 14 forduló után az argentinok csak a pótselejtezőt érő ötödik helyen állnak. (BF)


