Megismétlődik a tavalyi döntő a perth-i vegyescsapat-világbajnokságon

Tenisz Ausztráliában

Sport
  • 2019.01.05. - 00:37

A német csapat lesz a címvédő svájciak ellenfele – azaz megismétlődik a tavalyi döntő – a Hopman-kupában, a teniszezők Perth-ben zajló nem hivatalos vegyescsapat-világbajnokságán.

Az A csoport pénteki záróösszecsapásán az első hely, azaz a finálés szereplés volt a tét, és mivel Angelique Kerber és Alexander Zverev is megnyerte egyesét az ausztrál Ashley Bartyval, illetve Matthew Ebdennel szemben, el is dőlt az ütközet, a párost aztán hozták a házigazdák. A B csoportból a címvédő svájciak jutottak csütörtökön a szombati fináléba, megelőzve a görögöket, a briteket és az amerikaiakat. A tavalyi döntőben a svájciak 2–1-re diadalmaskodtak. Brisbane-ben a negyedik helyen kiemelt Danyiil Medvegyev lett harmadikként elődöntős a keménypályás tenisztorna férfiversenyében. Az orosz játékos 6:7 (2–7), 6:3, 6:4-re verte az ötödikként rangsorolt kanadai Milos Raonicot. Medvegyev Jo-Wilfried Tsongával találkozik a mai elődöntőben, aki az ausztrál Alex De Minaurt verte 6:4, 7:6 (7–2)-re. A másik párban Nisikori Kej és Jeremy Chardy játszik majd.
Reklám