Megszerezte története harmadik bajnoki címét a Videoton labdarúgócsapata, amely az NB I. 32. fordulójának zárómérkőzésén 2–0-ra legyőzte az előző idényben első Budapest Honvédot Felcsúton.
Az 1941-ben alapított Videoton FC 2011 és 2015 után lett ismét bajnok. A klub a következő idényben a Bajnokok Ligája selejtezőjében lesz érdekelt, a Ferencváros ezüstérmesként, az Újpest kupagyőztesként biztos résztvevője az Európa Liga selejtezőjének, a harmadik induló a Debrecen, Honvéd, Paks hármasból kerül ki. Marko Nikolic, a Videoton labdarúgócsapatának szerb edzője a találkozót követő sajtótájékoztatón elmondta, hogy megérdemelték a bajnoki címet, együttese tavasszal mindössze négy gólt kapott, tehát igazi nagybetűs csapattá érett, a bajnoki címet leginkább ennek köszönhetik. A vezetőedző kiemelte: nem dőlnek hátra, és két nap ünneplés után a következő feladatokra koncentrálnak. „Mert a meglévő alapokra a következő években nagy csapatot szeretnék építeni Székesfehérváron” – tette hozzá Nikolic. Az edző elárulta, hogy a bajnokság jövő hét végi zárását követően kéthetes pihenőt tart a Videoton, majd június 14-től edzenek újra a fehérváriak, akik ausztriai edzőtáborba utaznak.



