Márton Anita közepes eredménnyel tért vissza a nemzetközi mezőnybe

Atlétika: az olimpiai bronzérmes negyedik lett

Sport
  • 2019.01.28. - 00:55

A súlylökő Márton Anita negyedik helyen végzett a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) fedettpályás versenysorozatának első, bostoni állomásán.

A magyar dobóatléta féléves kihagyás után bő egy hete tért vissza, és Eb-szintet jelentő 17,22 méteres eredménnyel kezdte a fedettpályás szezont. A mostani megméretésen ennél majdnem fél méterrel nagyobbat, 17,71 métert ért el, ami a viadal honlapja szerint a negyedik helyhez volt elég. A versenyt az amerikai Maggie Ewen nyerte 19,28 méterrel. Az olimpiai bronzérmes versenyző az IAAF-sorozatának további két olyan állomásán – Torunban és Düsseldorfban – is indul majd, amelyeken rendeznek női súlylökést. A szabadtéri világbajnokságon ezüst-, fedettpályás vb-n pedig aranyérmes atléta combizomsérülése miatt az elmúlt fél évben nem versenyezhetett. Jelenleg a március elején Glasgow-ban sorra kerülő fedettpályás Európa-bajnokságra készül.

Reklám