A magyar férfi kosárlabda-válogatott 70-60-ra kikapott Lengyelországban a világbajnoki selejtezősorozat pénteki nyitófordulójában.
Ivkovics Sztojan szövetségi kapitány együttese az első félidőben végig előnyben volt, s már 11 ponttal is vezetett. A nagyszünet után azonban a hazaiak fordítottak, és az utolsó negyedben több pontot dobtak, mint az első húsz percben. A magyarok legjobbja Perl Zoltán lett 18 ponttal.
A szeptemberi Európa-bajnokságon nyolcaddöntős válogatott vasárnap Debrecenben Koszovót fogadja a második fordulóban. A C csoportban szerepel még Litvánia válogatottja, a kvartettből az első három helyezett jut a következő csoportkörbe.



