Ma lenne kilencvenéves Sándor Károly, a Csikarnak becézett, 75-szörös válogatott labdarúgó. Szülővárosában, a szegedi Móravárosi Kinizsiben kezdett futballozni 1945-ben, majd két évvel később az MTK-ba igazolt.
A kék-fehérekkel összesen 379 mérkőzést játszott – ez ma is klubrekordnak számít –, és az MTK történetében a második legtöbb gólt ő szerezte, szám szerint 182-t. A csapat tagjaként három bajnoki címet (1951, 1953 és 1957–1958), 1952-ben Magyar Népköztársasági Kupát, 1955-ben és 1963-ban Közép-európai Kupát nyert. 1964-ben KEK-döntőt játszott Brüsszelben a Sporting CP ellen, és a 3–3-ra végződött mérkőzés három magyar gólja közül kettőt ő szerzett. Az újrajátszáson a portugálok 1–0-ra nyertek. A válogatottban 1949 és 1964 között 75 alkalommal lépett pályára és 27 gólt szerzett. Részt vett a 1958-as svédországi és az 1962-es chilei világbajnokságon. 1964-ben szerepelt az Európa-válogatottban is. 2014. szeptember 10-én hunyt el.