Nem rakott nagy terhet a sportág vezetése a férfikézilabda-válogatottra, amelytől az elvárás, hogy jusson tovább a csoportjából, s játsszon legalább hat mérkőzést a pénteken kezdődő horvátországi Európa-bajnokságon.
Kocsis Máté, a Magyar Kézilabdaszövetség elnöke elmondta, hogy a válogatott a tavalyi világbajnokság óta jelentősen átalakult, mert azóta Nagy László, Iváncsik Gergő, Iváncsik Tamás, Gulyás Péter, Zubai Szabolcs, Fazekas Nándor és Ilyés Ferenc is lemondta a válogatottságot, Nagy Kornél nem kíván szerepelni a kontinenstornán, Faluvégi Rudolf és Győri Mátyás pedig sérült. A 18 fős válogatott keret több mint fele 23 éven aluli, ezért az elvárásokat is ehhez igazította a sportág vezetése. „Az alapvető célkitűzés, hogy hat mérkőzést játsszon a csapat, de természetesen minden pluszsikernek örülünk – mondta Kocsis Máté elnök. – Fontos, hogy a sok fiatal játékos minél több tétmeccsen minél több időt tudjon a pályán tölteni.”



