Kártérítést fizet Nadalnak a volt francia sportminiszter

Roselyne Bachelot doppingolással vádolta a világelső teniszezőt - A sportoló a kapott összeget jótékony célra fordítja

Sport
  • 2017.11.16. - 20:49

Roselyne Bachelot volt francia egészségügyi és sportminiszter 10 ezer eurós (3,1 millió forint) kártérítést fizet Rafael Nadalnak, mivel doppingolással vádolta meg a spanyolok 16-szoros Grand Slam-bajnok teniszezőjét.

Bachelot tavaly márciusban egy tévéinterjúban azt mondta, hogy 2012-ben Nadal valószínűleg egy pozitív doppingminta következtében tartott hét hónapos - sérüléssel indokolt - szünetet.

Az ex-miniszter akkori kijelentését nem csak Nadal, hanem a Spanyol Olimpiai Bizottság is visszautasította, a teniszező ezen túl Párizsban kártérítési pert indított Bachelot ellen.

Nadal 2016 áprilisában, azaz egy hónappal Bachelot rágalmai után maga kérte a Nemzetközi Teniszszövetséget (ITF), hogy hozza nyilvánosságra valamennyi doppingvizsgálatának eredményét.

A világelső mallorcai teniszező bejelentette, a kártérítéssel befolyt összeget Franciaországban jótékony célra fordítja.

Reklám