Az Atlético Madrid két év után jutott be újra a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjébe, miután az elődöntős párharc második, keddi mérkőzésén 2-1-re kikapott a Bayern München otthonában, így 2-2-es összesítéssel, idegenben lőtt góllal jutott tovább.
A másik elődöntőben szerdán a Real Madrid gól nélküli első mérkőzést követően fogadja a Manchester Cityt. Így van rá esély, hogy a május 28-i milánói fináléban megismétlődik a 2014-es döntő párosítása, ahol a Real Madrid hosszabbítás után 4-1-re legyőzte városi riválisát.
A Bayern harmadik egymást követő elődöntőjét bukja el egy spanyol csapat ellen, míg az Atlético 2014 újra döntőt játszhat.



