Holtan találták az amerikai boblegendát

Nélküle nem létezett volna bobsport az Egyesült Államokban

Sport
  • 2017.05.07. - 14:40

Holtan találták Steven Holcomb amerikai bobversenyzőt, aki a négyes tagjaként aranyérmet nyert a 2010-es vancouveri téli olimpián.

Nick Cunningham szerint Holcomb volt az, aki miatt Amerikában egyáltalán létezett bobsport, ő volt a csapat és a sport arca az Egyesült Államokban, halálával nem csak a sportágat, hanem az egész olimpiai családot pótolhatatlan veszteség érte.

A 37 éves sportember holttestére vasárnap reggel bukkantak rá szobájában a Lake Placid-i edzőközpontban. Halálának oka egyelőre nem ismert, az első információk szerint nem találtak idegenkezűségre utaló jeleket, az amerikai bobszövetség szerint a sportoló álmában halhatott meg.

Holcomb társaival 1948 után szerzett aranyat az Egyesült Államoknak négyesbobban a kanadai játékokon, majd 2014-ben Szocsiban két bronzot nyert. Az ötszörös világbajnoknál korábban súlyos szembetegséget állapítottak meg, emiatt depresszióval küzdött, az alkoholba menekült, és 2007-ben öngyilkosságot is megkísérelt. Egy évvel később egy különleges műtét révén meggyógyult.

Reklám