Csütörtökön a negyeddöntőkkel kezdetét veszi a spanyol kosárlabda Király-kupa nyolcas fináléja, melyben a Saski Baskoniát erősítő Hanga Ádám személyében egy honfitársunk is érdekelt lesz. Az utóbbi időben remek formában játszó hátvéd célja egyértelműen a végső diadal, főleg, hogy a döntőnek a baszk együttes hazai pályán, Vitoriában vívhatja meg a döntőt.

Hanga együttese az utóbbi hetekben gyengébben szerepel, az Euroligában például a legutóbbi hatból öt mérkőzésüket elbukták. Ezzel kapcsolatban elismerte a csapatkapitány, hogy a sikertelenség és a sok egymás után játszott meccs kissé fásulttá tette a társaságot, de nem esnek pánikba, folyamatosan próbálják megtalálni és javítani a hibákat
A magyar játékos formájára viszont nem lehet panasz, a hétvégi bajnoki forduló legjobb teljesítményét nyújtotta a statisztikai mutatók alapján. Ezúttal viszont úgy fogalmazott, előre aláírná, hogy ő két ponttal zárja a tornát, ha a serleg az övék lesz. „Csapatkapitányként akarok vezér lenni, energiát adni a társaknak, amikor kell, egy-két jó szót szólni mindenkihez a kritikus pillanatokban. Győzelemre szeretném vezetni a Baskoniát!” - zárta az interjút Hanga Ádám
A Király-kupa nyolcas döntőjének programja
Negyeddöntők
Csütörtök
19:00 Saski Baskonia - Tenerife (1.)
21:00 Real Madrid - Andorra (2.)
Péntek
19:00 Valencia - Gran Canaria (3.)
21:00 Barcelona - Málaga (4).
Elődöntők
Szombat
18:30 Az 1. párharc győztese - a 2. párharc győztese
21:00 A 3. párharc győztese - a 4. párharc győztese
Döntő
Vasárnap
18:30 Az elődöntők győztesei



