Hamilton az idén először nyert

Forma–1. Rosberg csak hetedik lett Monacóban

Sport
  • 2016.05.30. - 01:00

Nem siette el a dolgot eddig a világbajnoki címvédő: a Forma–1-es vb hatodik futamán szerezte meg első idei győzelmét Lewis Hamilton. Igaz, többször nem volt szerencséje.

A tegnapi Monacói Nagydíjon azonban neki jött össze minden. Az eső miatt a biztonsági autó mögül rajtolt a mezőny, s Hamilton a harmadik helyről vágott neki a távnak. A vb-pontversenyben vezető Nico Rosberg autója nem volt tökéletes, így a 16. körben elengedte angol csapattársát, aki így már az éllovas Daniel Ricciardót célozhatta utolérését meg. Még a verseny felénél sem jártak, amikor újból a Mercedes pilótájával volt a szerencse, immár másodszor Monte-Carlóban. Az élről rajtoló Ricciardo a 32. körben ment ki kereket cserélni, de a Red Bull kommunikációs hiba miatt nem számított rá, így a művelet a megszokottnál sokkal hosszabb ideig tartott. Ezt kihasználva Hamilton az élre autózott, és már nem tudta őt senki sem megelőzni, így 2008 után másodszor nyert Monte-Carlóban. Ricciardo a második, a Force India mexikói versenyzője, Sergio Perez pedig a harmadik helyen zárt. Rosberg csak a hetedik lett, az összetettben így 24 pontra (106 pont) csökkent az előnye Hamilton (82) előtt, akit Ricciardo követ (66). A világbajnokság a jövő hét végén Kanadában folytatódik.
Reklám