Futamgyőztesként ment tovább a férfiváltó az Eb-n

Rövidpályás gyorskorcsolya

Sport
  • 2018.01.13. - 01:27

A férfi és a női magyar váltó is sikerrel vette a selejtezőt a drezdai rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokság nyitónapján. A világbajnoki ezüstérmes női staféta Heidum Bernadett, Keszler Andrea, Bácskai Sára Luca, Jászapáti Petra összeállításban szerepelt, és egy pillanatig nem volt kérdéses a továbbjutása.

A vb-bronzérmes férfiváltóban ezúttal Burján Csaba, Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang és Krueger Cole kapott helyet, s ebben az összetételben sem okozott gondot a továbbjutás. A magyar kvartett futamgyőztes lett. Az egyéni számokban 1500 és 1000 méteren is mind a hat magyar versenyző továbbjutott a selejtezőből. Szombaton az 500 és az 1500 méter küzdelmeit, valamint a váltók elődöntőit bonyolítják le, vasárnap pedig 1000 méteres futamokkal és a staféták versenyével zárul a kontinensviadal.
Reklám