Babos Tímea már az első fordulóban búcsúzott a 250 ezer dollár (70 millió forint) összdíjazású aucklandi keménypályás női tenisztornán, mivelaz új év első napján két szettben, 6:4, 7:6 (8–6)-ra kikapott a kanadai Bianca Andreescutól.
Az 1 óra 49 perces mérkőzésen a világranglista 152. helyezettje hét ászt szervált Babosnak (59.). A két játékos másodszor találkozott egymással, 2017 nyarán Torontóban a magyar teniszező 6:4, 6:1-re győzött. „Ellenfelem jól játszott, én viszont lassabban kezdtem. Andreescu ugyanis már játékban van a selejtező miatt. Aztán én is belejöttem, voltak lehetőségeim. Végig küzdöttem, és ez a legfontosabb. Így látni, hogy miben kell jobbnak lennem. Most már megvolt a küzdés, a tenisz majd jön idővel” – nyilatkozta saját honlapján Babos, aki párosban a német Julia Görges hétfőn a negyeddöntőbe jutott. Következő ellenfelük egyelőre nem ismert. Fucsovics Márton hétfőn az argentin Guido Pella oldalán a negyeddöntőbe jutott az 1,3 millió dollár (365 millió forint) összdíjazású keménypályás dohai férfi torna párosversenyében. A második helyen kiemelt Jamie Murray, Bruno Soares brit, brazil duót győzték le 62 perc alatt 6:3, 6:4-re. A magyar éljátékos tegnap egyesben a román Marius Copil ellen 6:3, 6:2-es győzelmet aratott, és a nyolcaddöntőben a világelső szerb Novak Djokovic lesz az ellenfele.



