Federer és Djokovic is bejutott az ATP-vb-re

a jelenleg zajló US Openen szerzett pontjai alapján biztosította helyét a londoni szupertornán

Sport
  • 2018.09.08. - 19:38

Roger Federer és Novak Djokovic jutott be másodikként és harmadikként a teniszezők szezonzáró ATP-világbajnokságára.

A férfi versenyeket szervező ATP szombaton közölte, hogy a jelenleg zajló US Openen szerzett pontjai alapján a 20-szoros Grand Slam-bajnok svájci sztár és a friss wimbledoni győztes szerb játékos biztosította helyét a londoni szupertornán. Korábban a világelső Rafael Nadal szerzett kvótát a nyolcfős viadalra.

Djokovic ötszörös, míg Federer rekorderként hatszoros világbajnok, igaz, legutóbb hét éve ünnepelhetett. A címvédő bolgár Grigor Dimitrov csak 17. az idei rangsorban, így várhatóan nem indulhat a brit fővárosban.

Az ATP-vb-re november 11. és 18. között kerül sor az O2 Arenában.

Reklám