Bartha Csaba helyett Fábián László lett a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) új főtitkára.
A MOB szerdán közölte, hogy a posztjáról távozó Bartha Csaba megbízatása a korábbi elnökség mandátumának lejártáig szólt. Kulcsár Krisztián, a szervezet kedden megválasztott új elnöke szerdán megbízott főtitkárnak az olimpiai bajnok öttusázót nevezte ki. Fábián László korábban a MOB sportigazgatója volt.
"Tisztelem Kulcsár Krisztián sporteredményeit, elismerem vezetői képességeit. Úgy gondolom azonban, hogy a főtitkári pozíció egy elnökhöz kötődő bizalmi és sportszakmai munkakör, ami az én esetemben Borkai Zsolthoz fűződik" - mondta a távozó Bartha Csaba, aki a Győri Audi ETO KC elnöke.



