Kétes értékű rekord fűződik Patrice Evra, az Olympique Marseille nyolcvanegyszeres francia válogatott – korábban a Manchester Unitedet és a Juventust is megjárt – védőjének nevéhez. Ő lett az európai futball első olyan kiállítottja, akit azért büntettek, mert megrúgta saját csapatának egyik szurkolóját.

Másrészt ő lett az Európa Liga történetének első olyan játékosa, akit már a pályára lépése előtt kiállítottak. A csütörtöki Guimaraes–Olympique Marseille (1–0) összecsapás előtt a francia klubot elkísérő szurkolók egy része szidalmazta a játékosokat a pálya mellett, mire Evra az egyiküket fejbe rúgta. A mérkőzést vezető Bognár Tamás kizárta a mérkőzésről, az UEFA később egy találkozóról eltiltotta. Az Európa Ligában egyébként öt csapat harcolta ki már a negyedik forduló után a továbbjutást: a Dinamo Kijev, a szentpétervári Zenit, az Arsenal, a Lazio és a román FCSB. A berlini Hertha megszerezte első győzelmét (2–0 az ukrán Zorja Luhanszk ellen), s a találkozó magyar szempontból legnagyobb szenzációja, hogy csereként beállva bemutatkozott az első csapatban ifjabb Dárdai Pál, a vezetőedző fia is. A debütáns Sallói Dániel után a második olyan fiatal magyar légiós a 21. században, akinek az édesapja válogatott, a nagyapja pedig NB I.-es játékos volt.
A továbbjutók közül az Arsenalra nehéz feladat vár a hét végi bajnoki fordulóban, miután a Manchester City vendége lesz (tv: vasárnap, Spíler TV, 15.15). A Premier League másik aznapi rangadóján José Mourinho a Manchester Uniteddel régi állomáshelyére, a Chelsea-hez, a Stamford Bridge-re látogat (tv: vasárnap, Spíler TV, 17.30). A Bundesligában az első a másodikkal, a harmadik pedig a negyedikkel találkozik, a párosítás: Dortmund–Bayern München (tv: szombat, Eurosport 2, 18.00), RB Leipzig–Hannover. A Primera Divisiónban a Barcelona és a Sevilla vívja a forduló rangadóját (tv: szombat, Sport 2, 20.30), az első tíz fordulóban tíz pontot veszítő Real Madrid az utóbbi hetekben vereséget vereségre halmozó Las Palmasszal mérkőzik (tv: vasárnap, Sport 1, 20.45).



