Esőmenő a belgrádi vizeken

Evezés. Galambos Péter rajt-cél győzelmet aratott

Sport
  • 2017.05.08. - 00:57

Galambos Péter nyerte a könnyűsúlyú egypárevezősök versenyét az idei világkupa-sorozat első állomásán, Belgrádban. A szakadó eső és a hideg ellenére is kitűnően teljesített.

Már az első métereken a mezőny élére állt, s bár fél táv után svájci és belga ellenfele feljebb zárkózott, ő továbbra is őrizte a körülbelül egy hajóhossznyi előnyét. Az üldöző két-három egység a táv utolsó 500 méterén hatalmas hajrába kezdett, de hiába. A zárónapi A finálék közül még a férfi könnyűsúlyú kormányos nélküli kettesek futamában volt magyar versenyző, itt Szigeti Roland és Forrai Dávid a négy induló között negyedik lett. A B döntős magyarok közül Abid Syham (könnyűsúlyú egypár) összesítésben 8., Simon Béla és Juhász Adrián (kormányos nélküli kettes), valamint Papp Gergely és Matheisz József (normálsúlyú kétpár) 10., Tamás Bence és Csiszár Péter (könnyűsúlyú kétpár) 11., Pétervári-Molnár Bendegúz (normálsúlyú egypár) pedig 12. lett.
Reklám