Áder János köztársasági elnök előtt a Sándor-palotában hétfőn esküt tett a márciusi speciális olimpia téli világjátékokra utazó 33 magyar sportoló, illetve 18 kísérő.

A köztársasági elnök kiemelte, hogy az 1988-as dátum nemcsak a film főszereplőjének életében jelentős évszám, hanem azért is, mert a Nemzetközi Olimpiai Bizottság beleegyezésével ettől kezdve van létjogosultsága a speciális olimpiai játékoknak. Áder János arról is beszélt, hogy a közelmúltban látott egy interjút a világjátékokra utazó küldöttség egyik tagjával, az alpesi síző Csernai Tiborral, aki azt mondta, hogy a jó szerepléshez bátorság, kitartás, szerencse és az kell, hogy bízzunk magunkban. "Ennél kifejezőbbet én sem tudok kívánni önöknek. Talán még annyit, hogy adjanak erőt azok az eredmények, amelyeket társaik elértek a korábbi világjátékokon" - mondta az államfő.
Lengyel Lajos, a Magyar Speciális Olimpia Szövetség elnöke, delegációvezető megköszönte a köztársasági elnök szavait, amelyek - szerinte - biztosan a sportolók eszébe jutnak majd a versenyen. "Fantasztikus élmény mindenki számára a köztársasági elnök palotájában, a Sándor-palotában lenni. Innen indultunk négy évvel ezelőtt is a nagy versenyre, és köszönöm, hogy ez a lehetőség most is megadatott a számunkra" - mondta.
Ezt követően Hunyady Emese olimpiai bajnok gyorskorcsolyázó, egyike azoknak, akik az edzőtáborozás során segítették a sportolók felkészülését, valamint Kőrösi-Fehér Nándor műkorcsolyázó és Bohn Zsombor gyorskorcsolyázó mondta elő az eskü szövegét a küldöttség tagjainak.



