A Nemzeti Színházban tartott vasárnapi ünnepségen letették az esküt a szeptember hetedike és tizennyolcadika között Rio de Janeiróban tartandó paralimpián versenyző magyar csapat tagjai.
A sportolók nevében Varga Katalin kajakos és Tunkel Nándor erőemelő mondta elő a szöveget. Áder János köztársasági elnök levélben kívánt sok sikert a küldöttség tagjainak, a sportért felelős államtitkár, Szabó Tünde, valamint Brazília magyarországi nagykövete, Valter Pecly Moreira pedig személyesen tette ugyanezt.
A riói paralimpián negyvenhárom tagú magyar sportolói delegáció vesz részt, ekkora létszámú egyéni versenyzői csapat soha nem indult még Magyarországról.



