Két magyar úszó és két tornász indult el csütörtök reggel a jövő pénteken kezdődő riói olimpiára, ők alkotják az első magyar sportolói küldöttséget, amely elutazott Brazíliába.

Az egészségügyi csapat jelentős része is a brazil metropolisz felé tart dr. Balogh Péter vezetésével. Az ő feladatuk, hogy néhány nap alatt berendezzenek az olimpiai faluban, a magyar csapat szálláshelyén egy poliklinikát, ahol a nap 24 órájában tudják fogadni orvosok, masszőrök, továbbá gyógytornász és pszichológus is az ellátásra szorulókat.
A magyar olimpiai csapat legnagyobb része szombaton utazik Rióba.



