Sporttörténelmi fordulatként együtt indul a két koreai női válogatott a svédországi Halmstadban zajló asztalitenisz csapat-világbajnokság elődöntőjében. A két ország sportvezetői a nemzetközi szövetség (ITTF) támogatásával csütörtökön úgy döntöttek, hogy nem állnak ki egymás ellen a negyeddöntőben, hanem ehelyett közösen lépnek asztalhoz pénteken a négy között.
A Koreai NDK és a Koreai Köztársaság csapatai csütörtökön 10 órakor felvonultak a meghirdetett negyeddöntőre a Halmstad Arenában, ám a bemutatásokat követően mérkőzések helyett közös fotókra álltak össze. Közben a hangosbemondó közölte, hogy a vb hátralévő részében a két válogatott együtt kíván szerepelni. Legutóbb 1991-ben lépett asztalhoz együtt a két csapat, akkor a közös női együttes legyőzte a döntőben Kínát.