Szombaton megkezdődött a labdarúgó OTP Bank Liga 2016/2017-es szezonja. Pályára lépett a két újonc, valamint a bajnok Ferencváros, továbbá rendeztek egy fővárosi derbit is, ahol a Honvéd 2-0-ra legyőzte az Újpestet.
Mezőkövesd Zsóry FC-Gyirmót FC 2-2 (1-0)
Mezőkövesd, 2548 néző,
gólszerzők: Strestík (23., 88.), illetve Lengyel (67.), Vass (86.)
Újpest FC - Budapest Honvéd FC 0-2 (0-2)
Illovszky Rudolf stadion,
gólszerzők: Hidi (4.), Eppel (44.)
Ferencváros - Szombathelyi Haladás 3-1 (3-0)
Groupama Aréna,
gólszerzők: Trinks (3.), Böde (7., 36.), illetve Iszlai (52.)



