Eduarda Amorimnak, a Győri Audi ETO KC kézilabdázójának az arcképe is rákerült az augusztus 5-én kezdődő olimpia alkalmából kibocsátott bélyegkollekció egyik sorozatára hazájában, Brazíliában.

A brazil válogatottal az ötkarikás játékokra készülő Amorim kedden, ugyancsak Blumenauban viheti az olimpiai fáklyát.
A 2009 óta Magyarországon kézilabdázó Amorim 2013-ban és 2014-ben Bajnokok Ligáját nyert, utóbbit követően a világ legjobbjának választották.



