Djokovic korai búcsúja Madridban

A korábbi világelsőt brit ellenfél győzte le a torna második körében

Sport
  • 2018.05.09. - 16:45

A tizedik helyen kiemelt, kétszeres győztes szerb Novak Djokovic három játszmában kikapott Kyle Edmundtól a madridi salakpályás tenisztorna férfiversenyének második fordulójában, szerdán.

A 23 éves brit teniszező először győzte le a korábbi világelsőt, előző három mérkőzésükön játszmát sem nyert ellene. Djokovic visszatérése tavalyi könyöksérülését követően továbbra sem zökkenőmentes: idei mérlege hat győzelem és hat vereség.

A nők mezőnyében a világranglista-vezető román Simona Halep magabiztosan jutott a negyeddöntőbe, a második helyezett dán Caroline Wozniacki viszont meglepetésre simán kikapott a holland Kiki Bertenstől.

Madridi tenisztorna

Férfiak, 7,19 millió euró (2,26 milliárd forint) összdíjazás:

2. forduló (a 16 közé jutásért):
Anderson (dél-afrikai, 6.)-Kukuskin (kazah) 5:7, 7:6 (7-3), 6:2
Goffin (belga, 8.)-Haase (holland) 7:5, 6:3
Edmund (brit)-Djokovic (szerb, 10.) 6:3, 2:6, 6:3
Kohlschreiber (német)-Bautista Agut    (spanyol, 11.) 6:3, 4:6, 7:5

Nők, 6,685 millió euró (2,1 milliárd forint) összdíjazás:

Nyolcaddöntő:
Halep (román, 1.)-Kr. Pliskova (cseh) 6:1, 6:4
Bertens (holland)-Wozniacki (dán, 2.) 6:2, 6:2
Ka. Pliskova (cseh, 6.)-Stephens (amerikai, 9.) 6:2, 6:3
Garcia (francia, 7.)-Görges (német, 11.) 6:2, 6:4

Reklám