A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) az országot érintő doppingbotrány nyomán öt újabb orosz sportolót, köztük két szocsi aranyérmest tiltott el a további olimpiáktól.
A 2014-es ötkarikás eredményeiktől is megfosztott sportolók közül Alekszej Negodajlo és Dmitrij Trunyenkov a négyesbobcsapat tagjaként állhatott a dobogó tetején Szocsiban. A másik három, most megbüntetett sportoló között van a sílövő Jana Romanova és Olga Viluhina: előbbi váltóban, utóbbi pedig a váltó mellett sprintben nyert ezüstérmet Szocsiban. Az ötödik érintett versenyző a vb-bronzérmes szkeletonos, Szergej Csudinov. Az olimpiai minták újraelemzése után újabb két orosz atlétát is eltiltottak doppingolás miatt, egyikük a váltóban arany- és ezüstérmes Julija Guscsina. A másik lebukott atléta a távolugró Anna Nazarova, aki az ötödik helyen végzett a 2012-es olimpián távolugrásban.