Két héttel az olimpiai atlétikai versenyek kezdete előtt rendezték meg a 121. magyar bajnokságot a székesfehérvári Atlétikai Centrumban.
Több mint négyméteres előnnyel nyerte meg a 14. aranyérmét súlylökésben Márton Anita, aki viszont nem volt teljesen elégedett 18,52 méteres eredményével. Európa-bajnoki ezüstérmes dobónk a diszkoszvetésben is győzött. A gátfutó Baji Balázs a 110 méter döntőjében kissé erőlködve futva több gátba is belerúgott, de így is 13,39 másodperccel lett első, s ez reménykeltő Rióra nézve. Az olimpiára készülő hétpróbázóink közül Farkas Györgyi idei legjobbjával, 14,46 méterrel lett második súlylökésben, 100 méter gáton pedig 13,79 másodperces egyéni csúccsal a negyedik helyet szerezte meg.
Férfi diszkoszvetésben Kővágó Zoltán 59,54 méteres, erősen közepes eredménnyel nyert.



