Az elsőség a cél a Bajnokok Ligájában

Vízilabda. Kiütéses győzelemmel védte meg bajnoki címét a Szolnoki Dózsa

Sport
  • 2017.05.12. - 00:36

Tovább tart a Szolnok uralma a hazai mezőnyben, a döntőben veretlenül győzött az Eger ellen, így sorozatban harmadszor, története során pedig kilencedik alkalommal nyerte meg a férfibajnokságot. A sikerről és a jövőről Kovács Istvánnal, a klub szakmai igazgatójával beszélgettünk.

Kovács István 20170512
Kovács István ötödik éve dolgozik a szolnoki vízilabdáért (Fotó: MH)

– Miben múlta felül a Szolnok a bajnokságban a riválisait?

– Cseh Sándor edző irányításával nagyon jó szakmai munka folyik a felnőttcsapatunknál. Ami korábban kicsit gyenge pontunk volt, az a védekezés, de ezen is sikerült javítanunk, s a mostani szezonra szinte hiba nélküli lett. És ez az eredményekben is megmutatkozott, a bajnokságban mindössze két vereséget szenvedtünk, miénk lett a szuperkupa, a Magyar Kupa és most már a bajnoki cím is.

– Érdekes, hogy elmaradt a szoros párharc a bajnoki címért. Mit gondol, miért?

– Amint már említettem, a védekezésünk javult, a döntőben a két egri meccsen összesen tíz gólt kapott a csapatunk, és huszonegyet szerzett. Ráadásul egy nagyon jó Eger ellen. Természetes akkor lenne teljes a szereplésünk, ha a Bajnokok Ligájában is eredményesek lennénk.

– Mit vár a hónap végi BL-hatos döntőtől?

– Mondjam, hogy sikert? Eddig a Bajnokok Ligájában is nagyon jó szerepeltünk, csoportelsőként végeztünk, és ez azt jelenti, hogy a budapesti hatos döntőben, a Duna Arénában az első nap nem játszunk, hanem szurkolhatunk az Eger–Brescia meccsen. Ennek a párharcnak a győztesével mérkőzünk a döntőbe kerülésért.

– A zuhanyhíradó szerint a bombaerős Szolnok több kulcsjátékosa is távozik a nyáron.

– Megnyugtatom a szurkolóinkat, hogy az új idényben is erős csapatunk lesz. A válogatott Vámos Márton és Varga Dénes valóban távozik, viszont már biztos, hogy nálunk folytatja a szintén válogatott Zalánki Gergő. Azt is elmondhatom, hogy több kulcsjátékosunkkal kétéves szerződéshosszabbításban állapodtunk meg.

– Mennyire érzi magáénak a város a nagyszerű vízilabdacsapatot?

– Egyre jobban szeretik és megbecsülik csapatunkat. A sportszerető szolnokiak büszkék arra, hogy a városnak két eredményes, kiváló csapata is van: a kosárlabda és a vízilabda. A szurkolók támogatása pedig sokat jelent…

Reklám