Alonso is rajthoz áll a Le Mans-i 24 órás versenyen

A McLaren kedden jelentette be, hogy versenyzőjük az egyik Toyotát vezeti majd a legendás viadalon

Sport
  • 2018.01.30. - 13:00

A kétszeres Forma-1-es világbajnok spanyol Fernando Alonso részt vesz idén a Le Mans-i 24 órás autóversenyen.

Alonso Forma-1-es csapata, a McLaren kedden jelentette be, hogy versenyzőjük az egyik Toyotát vezeti majd a legendás viadalon, június 16-17-én.

A spanyol pilóta emellett más sorozatokban is kipróbálja majd magát idén, noha a McLaren közleménye leszögezi, hogy versenyzőjük számára "továbbra is a Forma-1 az elsődleges".

Alonso tavaly a Monacói Nagydíj helyett az Egyesült Államokban, az ugyancsak legendás Indy 500-on indult el, ahol - noha a verseny során vezetett is - 21 körrel a vége előtt, a hetedik helyen autózva kiesett.

Reklám