A spanyolok ellen rajtol a magyar csapat

Kosárlabda

Sport
  • 2017.06.16. - 01:00

A csoportmérkőzéseit Királyváradon vívó magyar válogatott elsődleges célja egy mérkőzés megnyerése a pénteken Csehországban elrajtoló, 36. női kosárlabda Európa-bajnokságon.

 Az A csoport győztese – legnagyobb eséllyel Spanyolország – közvetlenül bejut az Eb negyeddöntőjébe, a második és harmadik csapat pedig jövő kedden nyolcaddöntőt vívhat. A kvartett utolsó helyén végzett válogatott viszont befejezi a szereplését. Stefan Svitek együttese pénteken az olimpiai és világbajnoki ezüstérmes, Budapesten 2015-ben Eb-harmadik spanyolokkal, szombaton a házigazdákkal, hétfőn pedig az ukránokkal találkozik. A magyar válogatott kilenc felkészülési meccséből az első ötöt elvesztette, a többi négyet pedig megnyerte a csapat, és elsősorban az utóbbi eredmények fontosak. A nemzeti együttes két éve, a magyar–román közös rendezésű Eb-n egy győzelemmel és három vereséggel nem jutott tovább a soproni csoportból, és a 14-20. helyen zárt.

Reklám